PARTNEŘI

Víme, že hlavní zátěž mladých sportovců je a bude na rodičích. Víme, že máme zajištěnu tu nejvyšší profesionální kvalitu, jedinečné a prověřené know-how našeho táty. Víme ale také, že chceme-li dosahovat mimořádně dobrých výkonů, tak se bez pomoci těch, kteří nám budou fandit a pomáhat, neobejdeme. SPOLUPRACOVNÍKŮM A PARTNERŮM, KTEŘÍ NA NÁS VSADÍ, BUDEME DĚLAT RADOST DOBROU REPREZENTACÍ.

SPORTEN a.s.

Po několika letech testování lyží této firmy víme, že kvalita slalomových i obřákových lyží je zpravidla vyšší než u věhlasných světových značek a jízdní vlastnosti jsou s těmito velmi dobře srovnatelné.

Známe se s řadou mistrů ČR i úspěšných účastníků mistrovstvích světa kategorie Masters, kteří také jezdí na Sportenech.

Naším konzultantem je i jeden z nejrychlejších lyžařů planety - Radek RAKETA Čermák, který drží světový rekord na běžkách SPORTEN - 145,875 km/h a na sjezdovkách český rekord 242,751 km/h. Začínáme spolupracovat ale i s ostatními lyžaři (běžci, sdruženáři, skokany), kteří na lyžích ze Sportenu závodí a m.j. mají, například, bohaté zkušenosti s úpravou struktur a s mazáním...

SKIAREÁL PASEKY - PIZÁR

Pro letošní sezónu se stane naším domovským lyžařským areálem. Byly nám zde nabídnuty velmi dobré tréninkové podmínky, podobně jako před téměř dvaceti lety sourozencům Záhrobským. V tomto pro výuku a trénink velmi vhodném lyžařském areálu budeme nejen trénovat, ale budeme velmi úzce spolupracovat s Lyžařskou školou Pizár , ve které se začnou v sezóně 2016/2017 uplatňovat základní výukové principy našich trenérů. Budeme se zde, vedle svého tréninku, podílet i na organizování lyžařských akcí a soutěží. Jistě se zde setkáme se zájemci o závodní trénink (naše vrstevníky i dospělé a třeba i masters...).

Víme, že většinu tréninků a závodů budeme absolvovat v ČR, ale jistě teké navštívíme přátele na Arberu v Německu, v Železné Rudě a na Klínovci. Předsezónní přípravu ještě na podzim roku 2016 bychom chtěli absolvovat na rakouském ledovci Kaunertal, ale nejspíš ji nestihneme časově ani finančně, ale věříme, že si vše vynahradíme co nejvčasnějším lyžováním v našem "domovském" Skiareálu Pizár a na Bavoráku v Kořenově u našeho kamaráda Honzy Čermáka. Věříme, že se nám časem podaří kvalifikovat také na některé závody do zahraničí.

FREESTYLE KOLBENKA

Dohodli jsme se na velmi úzké spolupráci s tímto největším areálem zaměřeným na trénink lyžařů a snowboardistů nejen v Praze a v Česku, ale jistě i jedním z největších ve střední a východní Evropě. Desítky trampolín a několik lyžařských trenažérů vhodně doplní možnosti tréninků nejen našeho týmu, protože se k našim tréninkům během podzimu připojí i někteří členové nově vzniklého lyžařského klubu Snow Sports, který vznikl při Freestyle Kolbenka a jehož jsme i my členy. 

ČASOPIS SNOW

S vedením časopisu SNOW se naši trenéři Milan a HOnza dohodli o mediálním partnerství. Je to jistě partnerství velmi přirozené. Oba jsou redaktorům tohoto odborného lyžařského časopisu známi jako lyžařští experti. V minulosti byli nejen občasnými autory článků v jeho tištěné podobě, ale také častými diskutéry webu SNOW.

Partnerství s tímto odborným časopisem je pro nás závazkem. O našich pokrocích - vítězstvích i prohrách budeme informovat velké množství lyžařů, kteří lyžování nejen fandí, ale také mu dost rozumí... Podělíme se s nimi i o některé naše zkušenosti.

Pevně věříme, že zde budeme moci co nejdříve uvést další pro nás důležité partnery...

Spolupracovníci

Sem vložte podnadpis

Helena Roušová

Naše máma - tedy velmi významný člen týmu - mentální podpora, záchranná síť. Když je potřeba, probírá s námi věci do školy, pomáhá nám s hudební průpravou a funguje jako tlumič jakýchkoli nerovností. Pracuje jako lektorka AJ v Montessori ZŠ Na Dlouhém Lánu a když jí zrovna zbude čas, tak se věnuje divadlu.

Perfektně ovládá angličtinu dobře španělštinu.

Ing. HOnza Verl - trenér 2.třídy

Je to vlastně člen týmu... - náš lyžařský konzultant - trenér, pomáhá nám s organizací, marketingem, komunikací... - je to kamarád.

Je několikanásobným mistrem ČR, vítězem ČP masters, publikuje...    Je pořadatelem známých lyžařských workshopů ... Lyžuje výhradně na lyžích Sporten,a.s., testuje je a podílí se na jejich vývoji.

Domluví se s každým :-) a to i německy, anglicky a rusky...

Mistr Boris Tichanovský

Špičkový chiropraktik a léčitel

Je to znalec všech možných druhů masáží.

Nejnadšenější milovník alpského lyžování a hlavně dobrý člověk a náš kamarád...

Radek RAKETA Čermák

Patří k nejrychlejším lyžařům na světě - 242,8 km/h                    Světový rekordman na běžkách Sporten 156,2 km/h

Je to náš náš kolega z týmu výrobce Sporten a.s.

Je synem známého alpského lyžaře Honzy Čermáka z Harrachova, dřívéjšího reprezentanta ČR a dlouholetého kamaráda HOnzy i našeho táty.

Radek je naším kamarádem a také naším poradcem na rychlost :-)

... a další, které postupně doplníme...

Trocha historie

Začneme naším kamarádem HOnzou. Táta se s HOnzou poprvé setkal v roce 1993 po svém návratu z australské emigrace, v období, kdy získával úspěchy se svým synovcem Jakubem Trnkou (po roce společného tréninku nejlepší žák v ČR). S HOnzou si velmi lyžařsky rozumněli.

Poté v letech 1996 - 2002 se HOnza věnoval jako hlavnímu sportu jachtingu a táta trénoval velmi úspěšný lyžařský tým Brema Racing (např. reprezentanti Forman a Hayer).

Pozdéji táta spolupracoval s několika úspěsnými zahraničními závodníky a v ČR se sourozenci a otcem-trenerem Záhrobských. Cennými radami vybavil i pozdějšiho několikanásobného celkového vítěze SP ve Ski -crossu, Tomáše Krause. Působil také jako metodik se závodními kluby Telnice a na Klínovci.

Na jaře roku 2009 nás vzal táta do Austrálie, kde jsme žili pět let na východním pobřeží Pacifiku a v úžasné přírodě jsme se nejvíce pohybovali outdoors, ale také dělali na různých sportovištích  jógu, karate, gymnastiku a tenis.

Po návratu v roce 2014 - 2015 se táta, vedle svého trenérského úvazku v ČR (Říčky) a ve Francii (Chamonix - British Ski Academy), začal zaměřovat i na naše lyžování.                     

V roce 2003 se HOnza opět vrátil k lyžování a po zažiti některých základních prvků know-how našeho táty vylepšil velmi rychle svoji vlastní lyžařskou techniku a i přes svůj vyšší věk, začal sbírat úspěchy v závodech masters v ČR i ve světových soutěžích této kategorie. Nabyté  zkušenosti dále využívá i k lyžařským konzultacím se špičkovými závodníky i ve spolupráci s hobby lyžaři. V roce 2009  spolu s tátou a špičkovým lyžařským publiciostou Ivanem Sosnou odstartoval HOnza úspěšné lyžařské workshopy známé jako Vylepšovací lyžování . O účinnosti zde používaných lyžařských cvičení a postupů a o velmi dobré schopnosti je srozumitelně na těchto workshopech předat svědčí viditelně kvalitnější způsob jízdy absolventů těchto workshopů, jejich pozitivní osobní reference a zcela objektivně i několik vítězů známé série "S ČT na vrchol".